Sonografické vyšetření a konzultace

SONOGRAFICKÉ VYŠETŘENÍ SVALŮ A ÚPONŮ 

* Pro závodní hráče I. ČLTK (dle registrace u ČTS) platí snížená klubová cena 1000 Kč.

Lze platit na místě v hotovosti, nebo kartou. V případě fakturace na Váš sportovní klub/svaz, sportovní asociaci, nám prosím k rezervaci napište fakturační údaje.  

Průběh vyšetření

Vyšetření svalů, nervů, vazivových tkání a kostních povrchů pomocí diagnostického ultrazvuku. Uvedené struktury vyšetřujeme ve statickém zobrazení i dynamickým testováním pro diagnostiku případných patologických změn přímo při pohybu určeného pohybového segmentu.

Vyšetření obsahuje:

  • Anamnézu včetně podrobného rozhovoru o příčinách a mechanice vzniku úrazu. 
  • Vyšetření chronických obtíží pohybového systému s posouzením patologických strukturálních změn.
  • Vyšetření pohybových systémů (kloub, vaz, sval, svalový úpon) s určením rizika traumatu či chronické strukturální změny. Jedná se především o struktury ramen, kolen, nejvíce zatěžovaných svalů a jejich úponů s rizikem ruptury, achillových šlach a kotníků.
  • Vyšetření bolesti po úrazu či přetížení kloubních, vazivových a svalových systémů - vyšetříme míru poškození tělesné struktury.

Po vyšetření klient odchází se zprávou, diagnostickým závěrem, návrhem terapie a stabilizačního programu.

Jakým způsobem lze službu rezervovat, naleznete v informacích níže.


INFORMACE KE SLUŽBĚ

Nejsme pracoviště akutní traumatologie, pro akutní úrazy navštivte příslušné oddělení zvolené nemocnice. V případě, že u nás máte o tuto službu zájem, je potřeba počítat s čekací dobou 3 až 4 týdny, dřívější termíny bývají většinou plně obsazeny. Pokud máte o rezervaci sonografického vyšetření zájem, kontaktujte nás pomocí formuláře níže, ozveme se Vám. Do zprávy napište také své telefonní číslo, na kterém Vás můžeme kontaktovat pro domluvení termínu.